VEFK NEDEN BAŞARISIZ OLUR

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”Muhabbet Hoca ile size özel çözümler.” h2_google_fonts=”font_family:Berkshire%20Swash%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” h4=”0537 214 33 11″ h4_font_container=”font_size:28|color:%23b21837″ h4_google_fonts=”font_family:Marko%20One%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” txt_align=”center” style=”custom” use_custom_fonts_h2=”true” use_custom_fonts_h4=”true” custom_background=”#f4f4f4″ custom_text=”#391224″ css=”.vc_custom_1591975147909{margin-top: -10px !important;margin-bottom: 5px !important;padding-top: 10px !important;padding-bottom: 5px !important;}”]Aramak için tıklayınız…[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

MedyumlarVEFK NEDEN BAŞARISIZ OLUR

Vefk başarısızVefk yaptırıp sonuç alınamadığı durumlarda hangi gerekçeyle vefk’in tutmadığı araştırılır. Burada vefki yapan kişiden de yeterli cevabı alamazsınız. Sonuçta cevabını aradığınız soru “Vefk neden başarısız olur?” olacaktır.

Genel olarak günümüzde yapılan vefk’lerin çoğu başarısız olmaktadır ve bunun birçok mantıklı nedeni vardır. Her şeyden önce Güneş ve Ay açıları altında yapılması gereken vefk’lerin hesaplama ve yazılım farklılığı unutulmuştur. Ayrıca erkek ve dişi vefk’ler kuralı uygulanmaz. Elbette vefkin başarısız olmalarının sebebi bunlarla sınırlı değildir.

1-KOPYA VEFK

Vefk yapmaya heveslenen çoğu kimse, herhangi bir kitapta gördüğü, ne işe yaradığını bilmediği, okuduğu bir vefk’i, yapım ve hazırlık kurallarına hiç bakmadan aynen kopya etmekte ve sanki düz yazı yazarmış gibi haneleri satır satır yazmaktadır.

Bu şekilde yapılan vefk’e vefk demek bile doğru değildir. Bu yazılı – çizili bir kâğıttır. Vefk’i çalışır hale getiren onu vefk saydıran şey üzerine yüklenen enerjidir ve bu enerji yazılım bir yana daha düşünce, hazırlık aşamasında yoğunlaşmaya başlar. Vefk’in yazılışında belli sıranın izlenmesi, her hanenin yazılışında bir besmele çekilmesi veya bir salâvat okunması ya da isteğe göre seçilen bir ayetin veya duanın okunması hep vefk’e enerji yükleyen şeylerdir. Yapılan küçük bir hata bile vefk’in enerji dengesini bozmak için yeterlidir. Bu durumda da yukarıda söylendiği gibi, mektup yazar gibi yazılan vefk’ler tabii ki, hiç bir işe yaramazlar.

2- EKSİK ENERJİ

Vefk yaparken yazılış sırasına uyacak kadar bilgi sahibi olanların birçoğu da vefk’i hazırladıktan sonra gereken enerjileri ya da başka bir ifade ile vefk’in hâdimlerini aktive etmeyi ihmal ederler ve sadece gereken rutin zikirleri yaparlar.

Bu durumda da vefk’in yapılmış olması ya da yapılmaması fark etmez. İstenen işin ender olarak gerçekleştiği durumlardaysa bu, vefk’in çalışmasından değil, kişinin gayret ve çalışmasıyla uyardığı kendi psikokinetik enerjisinden kaynaklanır. Aslında vefk’in çalışması, şarj veya aktive edilmesi de kişinin kendi enerjisine bağlı bir şeydir. Kişi kendi enerjisini uyarıp, harekete geçirmeden başka hiç bir yardımcı olabilecek enerjiyi zaten uyaramaz fakat vefk enerjinin önemli bir odak noktasıdır ve onun çalışıp – çalışmaması çok şeyi farklı hale getirir.

Sonuç olarak vefk’in şarjında olan eksiklik onun çalışmamasına ve yine bir kâğıt parçasından başka bir şey olmamasına sebep olur. Vefk’in şarj edilmesi aynı zamanda kişinin kendi enerjisini de uyarmasıdır. Bunlar birbirleri ile çok yakın ilişkili şeylerdir.

3- KONTROL

Bazı zamanlarda, her şeyin yerine oturduğu durumlarda da bir vefk kendisinden beklenen işi görmeyebilir. Bunun da muhtemelen en büyük nedeni vefk’in yapıldıktan sonra kontrol edilmemesidir.

Belli bir tür vefk’i, mesela dörtlü vefk’i defalarca hazırlamış, ezberlemiş her şeyini bilir hale gelmiş ve o vefk’in sıralamasında ve “Artık sayı” durumlarında hata olmadığına ikna olmuş olabilirsiniz. Buna rağmen defalarca doğru çıkan bir vefk, belli bir sayı rast gelince ve tabii artık sayı kalması durumlarında hata verebilir.

Aynı sayının yapılan değişik vefklerinde ve yine mesela yukarıda anlatılan Güneş ve Ay arasındaki açılara göre yapılan değişik vefklerde bir veya iki artık sayı kalınca hata olmayabilir fakat üç kalınca hata oluşabilir. Başka bir sayının vefk’i yapılırken üç artık sayıda hata olmayabilir de iki artık sayı kalırsa hata çıkabilir. Bazen de yüzlerce defa deneseniz hiç bir durumda hata çıkmayabilir. Bu yüzden hiç üşenmeden her vefk yapışında, çok emin olunsa ve çok iyi bilinse de vefk’in kontrolü yapılmalıdır.

4- YANLIŞ YAZIM

Yukarıda anlatılan hatalardan başka insani hatalar da söz konusu olabilir.

Bir sayının yanlış yazılması, sayıların bulunmaları gereken hanelerden dışarıya taşmaları gibi şeyler vefk’i işe yaramaz hale getirebilir.

5- YANLIŞ SEÇİM

Eski veya yeni yazıyla yazılmış olması fark etmeksizin, Havâss kitaplarında görülen vefkler, vefklerin ait oldukları yıldızların tabiatlarından çok farklı işlerde kullanılmaktadırlar.

Bu kitaplara baktığımız zaman, herhalde yapılış kolaylığı ve en az hata vermesi açısında en fazla dörtlü vefk’in tercih edildiğini görürüz. Dörtlü vefk Jüpiter veya eski dille Müşteri’ye aittir. Günü perşembedir. Bu duruma otomatik olarak onun iyi veya kötü amaçla, sadece Jüpiter ile ilgili işlerde kullanılması gerekir. Jüpiter ile ilgili işlerse, şeref, zenginlik, arkadaşlık, fiziksel sağlık, yasal konular, mahkemeler, eğitim ve benzeri şeylerdir. Bu durumda dörtlü vefk’in bunlara benzer konularda olumlu ya da olumsuz kullanılması mümkündür. Buna karşılık görüyoruz ki, dörtlü vefk her işte (Aşk, nefret, kazanç, düşmanlık, cinsellik, sağlık, şifa, korunma ve daha akla gelen her şeyde) kullanılıyor (!) Esma-ül Hüsna’ya bakıyoruz, Allah’ın sıfatları, değişik yıldızlara göre tasnif edilmiş. Mesela; “El-Kahhâr” sıfatı, Mars’a ait ya da Mars karakterinde.

Bu durumda da “El-Kahhar” isminin vefk’i yapılırsa ya da bu sıfatın kullanılacağı bir iş için vefk yapılacaksa bu vefk’in beşli vefk olması gerekir. Fakat verilen vefk örnekleri nedense hep dörtlü vefk. “Es-Selam” sıfatı Güneş’e ait. Altılı vefkle kullanılması gerekir. Buna karşılık o da dörtlü vefk halinde. “El-Musavvir” sıfatının vefk’i dokuzlu vefk olmalıdır çünkü o Ay karakterindedir. Bakıyoruz o da dörtlü vefkle gösterilmiş. Özet olarak dörtlü vefk yapılmayan şey yok. Burada hep dörtlü vefkten bahsediyorum fakat bahsettiğim bu durum her vefkte görülüyor.

Vefk neden başarısız olur sorusunun cevabı veya vefk hakkında bilgi ve tüm merak ettikleriniz için Medyum Muhabbet ile iletişime geçebilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1550236056456{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;background-color: #ffffff !important;}”][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1550235949238{margin-bottom: -2px !important;background-color: #ffffff !important;}”]Medyumlar[/vc_column_text][vc_cta h2=”Arayın, size özel çözümler üretelim” h4=”0212 273 21 78″ h4_font_container=”font_size:28|color:%23b21837″ h4_google_fonts=”font_family:Marko%20One%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” txt_align=”center” style=”custom” use_custom_fonts_h4=”true” css=”.vc_custom_1591975178565{margin-top: 20px !important;margin-bottom: 5px !important;padding-top: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;}” custom_background=”#f4f4f4″ custom_text=”#391224″]Aramak için tıklayınız…[/vc_cta][vc_separator show_icon=”yes” icon_type=”image” icon_size=”lg” icon_image=”1805″ icon_bg_color=”#ffffff” css=”.vc_custom_1550236162206{margin-top: -5px !important;margin-bottom: 0px !important;background-color: #ffffff !important;}”][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir